Skip Navigation Links
Kayıt Sınırlı Üye Planı ( Forced Matrix Plan )

Kayıt sınırlı üye planı, kompanse edilmiş distribütörlerin belirli genişliğe ve derinliğe sahip ödeme yapısını baz alır. Birçok varyasyonu olmasına rağmen, ana kavram aynı kalır.

Bu ödeme planının ana yapısı, derinlik ve genişliği içeren basit bir denklemle oluşturulabilir. Örneğin, 3 x 5 planında sadece 3 önhat distribütöre sponsor olunabilir ve 5 seviye derinliğe kadar komisyon kazanma potansiyelin vardır.

Genişlikte bir kısıtlama olduğundan distribütörler, organizasyonu büyütmek için altındaki üyelere destek olmaya teşvik edilirler. Eğer önhattınız dolu ise yeni gelen üyeler varolan alttaki distribütörlere sponsor edilirler. Bu da takım yaklaşımını desteklemektedir.

Bu planın ana avantajlarından biri, birkere ön hattınız doldu mu, distribütörlerin yeni üyeleri altına yazmalarıdır. Geleneksel olarak bu yeni distribütörler diğer uygun pozisyona otomatik yerleştirilirdi. Ama çağımızda bu yetki distribütörlere verilmiştir. Bu yeni modifikasyon bu sistemi daha çekici kılmış ve distribütörlere daha fazla kontrol edebilme imkanı vermiştir.

Kayıt sınırlı üye planındaki potansiyel aksilik, herbir seviyede ödenen komisyon miktarının değişken olmasıdır. Bu nedenle distribütörler belirli bir derinliğe kadar destek vermeyi tercih ediyorlar. Değişken komisyon oranının sunduğu bazı teşviklerin açıklanması zor olabilir.

80’ lerin sonlarına doğru network marketing endüstrisinde yapılan çalışmalar göstermiştir ki ortama network pazarlamacısı 3’ den az distribütöre sponsorluk etmişlerdir. Bu yüzden ortalama pazarlamacılar için ön hatlarını doldurmak zor olabiliyor. Bu yüzden bu plan geliştirilmiştir. Ve ikili kayıt sistemini içerir hale gelerek, 2 önhat distribütörün olması yeterli olmuştur.

Kayıt sınırlı üye planını daha çekici kılmak için bazı şirketler, sonsuz bonuslar ekleyerek çok çalışan distribütörlere planın derinliği dışında belirtilmiş seviyeler için komisyon ödemesi yapmaktadırlar.

Copyright © 2014 Verinet Yazılım | Private Policy

Mansuroğlu Mh. 289 Sk. No:2 Da:503 Bayraklı / İZMİR
Tel : (232) 290 83 95 Fax : (232) 348 11 01