Skip Navigation Links
İkili Kayıt Planı (Binary Plan)

İkili Kayıt Planı

İkili kayıt planı, 90’ ların başında network pazarlama endüstrisine girmiş olmasına rağmen network pazarlama şirketleri ve üyeleri arasında en çok uygulanan kayıt planıdır. İkili kayıt ödeme planının basit bir yapıya sahip olmasının yanında bu yapı, network pazarlama şirketlernin tümüne avantajlar sunmaktadır.

İkili kayıt planında herhangi bir iş merkezinin (business center) ön hattındaki ortak sayısı maksimum 2 olabilir. Eklenilen her yeni distribütör, ön hattınızdaki üyelere yerleştirilir. Bu da yeni üyeleri destekleyen bir ortam yaratır. İkili kayıt planında, organizasyondaki tüm ortaklar ortak bir görevi başarmak için çabalarlar. Bu planın takım yaklaşımını desteklemesi, planı daha da çekici hale getirmektedir.

İkili kayıt ödeme planının ana hedefi, iş merkezinin 2 kolundaki hacmin miktarını dengede tutmaktır. Örneğin, sol bacağınızdaki satış primi 800, sağ bacağınızdaki 500 olursa ödenen miktar, ortak paydanın en büyüğü alınıdığından 500 satış primine göre hesaplanacaktır. Çağımızda uygulanan ikili kayıt planında, örnekte verdiğimiz 300 satış puanı fazlasının diğer ödeme periyoduna aktarılması sağlanmaktadır. Satış puanlarının devredilebilmesi, part time çalışanları desteklemektedir.

Hedef, organizasyonunuzda akan hacmin dengelenmesi olduğundan bu plan, iş ortaklarının zayıf halkaları desteklemesini gerektirir. İkili kayıt planında derinlik kısıtlaması yoktur. Organizasyonunuzun her seviyesi için sabit komisyon yüzdesi baz alınarak ödeme yapılmaktadır.

İkili kayıt planının ayrıldığı ana nokta, seviye odaklı değil hacim odaklı olmasıdır. Bu da başarılı olmak için geniş bir organizasyona sahip olmanı gerektirmemektedir. Yoğunluğun, yeni ortaklara ne kadar derinlikte olurlarsa olsunlar, yardım etmeye verilmesini zorunlu kılıyor.

Organizasyonunuz, en üst limite ulaştığı zaman veya daha çok para kazanmayı kısıtladığında network pazarlama şirketi distribütörü yeni bir iş merkezi yaparak ödüllendirir.

Network pazarlama endüstrisinde yürütülen çalışmalar gösteriyor ki ortalama bir network pazarlama distribütörü 2-3 yeni distribütöre sponsorluk yapıyor. Ortalama bir distribütörün, 6 veya daha fazla önhat distribütörü sahip olmayı koşul koyan eski ödeme modellerinde başarıyı sağlaması çok güçtür. Bu yüzden eskide kalmış çoğu plan bu baz alınarak değiştirildi.

1980’ lerdeki bu çalışmalardan sonra, İkili kayıt planı herkese adaletli bir başarı şansı getirdi. İkili Kayıt Ödeme Planının, sadece 2 önhat distribütörün sponsorluğuna izin vermesinden dolayı ortalamanın altındaki network pazarlamacıları bile finansal özgürlüğünü yakalama potansiyeline sahiptir. Her yeni üye için altınızdaki üyeler ve üzerinizdeki distribütörler size destek olurlar.

Copyright © 2014 Verinet Yazılım | Private Policy

Mansuroğlu Mh. 289 Sk. No:2 Da:503 Bayraklı / İZMİR
Tel : (232) 290 83 95 Fax : (232) 348 11 01