Skip Navigation Links
Network Marketing Senaryolar

Network Marketing olarak da bilinen multi-level marketing (MLM) 3 veya daha fazla katmanı (level) olan ( şirket sahibi ve en az 2 seviye katılımcı (participant) ) ve katılımcılara ürünlerini tedarik etmeye teşvik eden bir plandır. Multi-level marketing planında katılımcılara yapılan ödemeler(compensation), planın katılımcıları veya katılımcı olmayanları tarafından tedarik edilen ürünler baz alınarak yapılır. Kanuna uygun bir MLM planı, olası yeni katılımcıları bünyesine katmaktan ziyade ürünlerin tedariğine odaklanmalıdır.

Katılımcı veya MLM planının sahibi yapılan ödemeleri de içeren bir sunum gerçekleştirecekse yapılan ödemeler (alınan primler) ile ilgili bilgiler plandaki “tipik” katılımcıların aldıkları ödemeyle uyuşmalıdır.

Çok katmanlı pazarlama (MLM) planına katılabilmek için sıklıkla ürünün satın alınması, distribütör paketi gibi, koşulu ortaya konur. Bu durumda, ürün paketi satışlara olanak tanınması açısından bayi fiyatına satılmalıdır.

İşinize özgün, yasal network marketing (multi-level marketing) planını hayata geçirmek istiyorsanız örneklerle açıklanmış durum analizlerine hemen gözatabilirsiniz.

Copyright © 2014 Verinet Yazılım | Private Policy

Mansuroğlu Mh. 289 Sk. No:2 Da:503 Bayraklı / İZMİR
Tel : (232) 290 83 95 Fax : (232) 348 11 01