Skip Navigation Links
Sürekli Egitim Merkezleri Yönetim Sistemi

Sürekli Eğitim Merkezi (SEM), üniversite öğrencileri, kamu-özel kurum ve kuruluşlarında çalışan personel, üniversite okumayan ancak eğitim alacağı konuda tam donanıma sahip olmayı planlayan gençler, ev hanımları, nitelikli bir iş ve bir hayat için kendini geliştirmenin gerekli olduğuna inanan her yaştaki katılımcılar ile akademik kariyer yapmış ve alanında Uzmanlığını kanıtlamış sektör profesyonellerini buluşturmayı amaçlayan bir kurumdur. Sürekli eğitim merkezlerinde her alanda her branşta eğitimler açılabilir.

Eğitim açılma süreci, eğitmenin SEM yönetimine amaç, özet, içerik, süre, hedef kitle gibi eğitimin değerlendirilebilmesi için gereken bilgileri vermesi sureti ile başlar. Alınan başvurular değerlendirilerek, açılması uygun görülen eğitimler SEM resmi internet sitesi ve çeşitli kanallar vasıtası ile duyurulur ve öğrenci başvuruları alınmaya başlanır.

Alınan başvurular akabinde öğrenci adayları ile iletişime geçilerek eğitimin açılış tarihi belirlenir ve eğitim harcı tahsil edilir, ilgili matbu belgeler öğrencilerden alınır. Sınıfların oluşmasının ardından eğitim başlar ve süreç açılan eğitimin takibi olarak ikinci aşamaya ulaşmış olur. Eğitimin içeriği ile bağlantılı olarak mezun olan öğrencilere sertifika yada katılım belgeleri düzenlenir ve öğrenci mezun olmuş olur. Açılan eğitimlerin, Avrupa Kredi Transfer Sistemi’ne uygun olması durumunda Avrupa kredilerinden de yararlanılabilir. Tüm bu süreç SEM yönetiminin sorumluluğunda devam eden bir yapıdadır. ilerleyen zamanlarda açılan eğitim ve katılımcı sayıları ciddi rakamlara ulaşması ile gerek o an ki sürecin devamlılığı gerekse geçmişe dönük raporların alınması, sertifikaların tekrar düzenlenmesi işlemleri ciddi iş gücü gerektirir bir hal almaktadır. Yıl sonlarında değerlendirme raporlarının çıkarılması günlerce sürebilmektedir. Bilgi yönetim sistemlerinin hayatımıza girmesi ile bilgiye erişme, bilgiyi arama, bilgiyi sunma farklı yöntemler ile yapılabilir hale gelmiştir. Bir yıl sonu değerlendirme raporu hazırlamak, günlerimizi alır iken gelişmiş bilgi yönetimi teknolojileri ile dakikalar içerisinde istediğimiz raporlara ulaşılabilmektedir. 

Sürekli Eğitim Merkezleri Yönetim Sistemi, Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi(EGESEM) danışmanlığında Altın Oran Yazılım tarafından üretilmiştir.

Copyright © 2014 Verinet Yazılım | Private Policy

Mansuroğlu Mh. 289 Sk. No:2 Da:503 Bayraklı / İZMİR
Tel : (232) 290 83 95 Fax : (232) 348 11 01